Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
ساخت 300 هتل چهار و پنج ستاره تا سال 1400 در ایران - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

ساخت 300 هتل چهار و پنج ستاره تا سال 1400 در ایران


5433.jpg

سلطانی فر در همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری:

ایران قابلیت تبدیل شدن به قطب مهم گردشگری را دارد  

رشد ورود گردشگر خارجی به ایران در سه سال گذشته دو برابر میانگین جهانی است

 ساخت ۳۰۰ هتل چهار و پنج ستاره تا سال ۱۴۰۰ در ایران

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران قابلیت تبدیل شدن به قطب مهم گردشگری در دنیا را دارد و زیر ساخت های موجود در ایران سرمایه گذاری در بخش گردشگری  را توجیه پذیر می کند.

به گزارش پایگاه خبری جهان گردش(jalalnews)- مسعود سلطانی فر با بیان این مطلب در همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد در سخنانی به تبیین مهمترین موضوعات مرتبط با گردشگری و سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی پرداخت.

متن کامل سخنرانی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این همایش به شرح ذیل است:

 

خیر مقدم عرض می کنم به همه شرکت کنندگان ایرانی و خارجی این همایش مهم و بین المللی که با رویکرد تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و امیدوارم مجموع مباحث مطروحه و تبادل نظر ها موجب ایجاد تحرک بیشتر در اقتصاد رونق گرفته بخش گردشگری کشور شود.

هم چنین خیر مقدم و تشکر ویژه خود را خدمت جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم ریاست جمهوری که همراه و حامی و پشتیبان و گره گشای بخش گردشگری کشور هستند عرض می نمایم.

امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین و گسترده ترین صنایع جهان تبدیل شده و در این سیر تطور گردشگری ماهیت و ابعاد جدید و متنوعی به خود گرفته است.

یکی از ابعاد عیان و ملموس گردشگری کارکرد اقتصادی آن است که نتایجی همچون درآمد زایی ، سود آوری، توزیع عادلانه ثروت، اشتغال آفرینی قابل توجه در جوامع میزبان و مقاصد گردشگری، توانمند سازی جوامع محلی و رفاه و شکوفایی اقتصادی را به همراه دارد. درآمد ۱۵۰۰ میلیارد دلاری حاصل از جابجایی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون گردشگردر سال ۲۰۱۵ میلادی و اختصاص ۱۰ درصد از GDP جهانی و یک شغل از هر یازده شغل جهان به این صنعت کاملا مبین این مطلب است.

گردشگری هفت درصد از صادرات جهانی و ۳۰ درصد از صادرات خدمات را در بر می گیرد.

اما گردشگری فراتر از بعد اقتصادی خود به لحاظ برخورداری از سایر کارکردهای متنوع تبدیل به پدیده ای اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی شده است و از این حیث بهره گیری مناسب از این کارکردها قطعا می تواند جهان کنونی را که به شدت از تبعیض، افراطی گری، تندروی و خشنوت رنج می برد به اعتدال، میانه روی و احترام به تفاوت های قومی، فرهنگی و مذهبی سوق دهد.

به بیان دیگر ماهیت گردشگری ایجاب می کند که در گسترش و تعمیق مناسبات فرهنگی، اجتماعی، و سیاسی میان اقوام، جوامع و ملل مختلف، ارتقای فرهنگ گفت وگو و مدارا، کاهش خشونت، و تحقق دیپلماسی عمومی، کاهش ریسک و مخاطرات اجتماعی، افزایش امنیت همگانی و در مجموع پیشبرد توسعه پایدار و همه جانبه نقش آفرینی نماید.

کشورها همواره در مسیر رشد و توسعه اقتصادی با مسایل تازه ای روبه رو می شوند که راه حل آن ها تنها با ابزارهای نظری و عملی میسر نمی شود و در این خصوص نه تنها کشورهای در حال توسعه بلکه کشورهای توسعه یافته نیز ناچار به توجه به این ابزار ها ی نو می باشند.

یکی از جدیدترین و موثر ترین ابزارهای اقتصادی، تامین منابع توسط سرمایه گذاری خارجی است که نه تنها عامل تامین سرمایه بلکه تعیین کننده نرخ رشد اقتصادی کشورها است.

ایران اسلامی با وجود ظرفیت ها و توانایی های بالقوه و بالفعل در صنعت گردشگری قابلیت لازم را برای تبدیل شدن به یکی از مقاصد برتر گردشگری در سطح منطقه ای و بین المللی را دارد و جذب سرمایه گذار و به ویژه سرمایه گذار خارجی و یا با منشاء خارجی نه تنها یک ضرورت بلکه مزیت و فرصتی است برای رونق و توسعه اقتصادی با عنایت به رویکرد اقتصاد مقاومتی که از ضرورت های تحکیم بنیان های اقتصادی به منظور خروج از رکورد و افزایش اشتغال است

خوشبختانه کشورایران دارای زیر ساخت ها و پتانسیل های مختلفی است که در مجموع مزیت های کشور محسوب می شود. و سرمایه گذاری در بخش های مختلف را برای متقاضیان توجیه پذیر می کند.

 ازجمله مزیت های مهم کشور وجود امنیت پایدار، ثبات سیاسی، اجتماعی، زیر ساخت های اقتصادی و اجتماعی وجود عوامل تولید ارزان، بازار وسیع، و وجود قوانین و مقررات مساعد و توجه به فعالیت های بخش خصوصی با استفاده از ظرفیت ها و سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون جذب حمایت از سرمایه گذاری های خارجی که این عوامل در کنار سایر عوامل موثر در جلب سرمایه گذاری خارجی و برنامه ریز ها و تدابیر دولت برای ایجاد امید در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اقشار مختلف ضمن توجه به توان و ظرفیت های داخل، زمینه لازم را برای ورود سرمایه خارجی و یا با منشاء خارجی را فراهم می نماید.

واقعیت این است که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و به ویژه توافق جمهوری اسلامی ایران و لغو تحریم های ناعادلانه و برکات اجرای برجام روند ورود گردشگران خارجی به ایران شتاب قابل ملاحظه ای داشته است شمار ورود گردشگران غربی از کشورهای مختلف به ایران تا سه برابر افزایش پیدا کرده و رشد عمومی گردشگری ورودی ایران در سه سال گذشته میانگین به ۱۰ درصد در سال رسیده است که بیش از دو برابر ماینگین جهانی است

 باعنایت به ظرفیت بالقوه و بالای گردشگری ایران سرمایه گذارانی که تا دیروز به فضای اقتصادی و سیاسی ایران به دیده تردید می نگریستند امروز با اشتیاق آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در پروژه های گردشگری کشورمان اعلام می کنند.

هتل هایی که تا دیروز حتی در بهترین مقاطع زمانی سفر، به ضریب اشغال مطلوب نمی رسیدند امروز از سوی گردشگران غربی برای یک سال بعد رزرو می شوند و تمامی این ها مصداق های عینی بهبود وضعیت گردشگری کشور است.

اگرچه تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه درازی در پیش داریم که نیاز به اهتمام جمعی است. بر اساس گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری سهم مستقیم سفر و گردشگری داخلی و خارجی در تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۵ معادل ۶/۷ درصد در GDP  است که امیدواریم تا سال ۲۰۱۶ به ۹ درصد برسد.

در حال حاضر می توان حوزه گردشگری را یکی از ظرفیت های آماده و عظیم کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست وبی شک گردشگری یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی صادرات نفت و رهایی از اقتصاد تک محصولی و کمک به توزیع عادلانه درآمدها در کشور است.

برای اولین بار در تاریخ کشورمان تمامی مسئولان و تصمیم گیرندگان کشور به این باور رسیده اند که باید از ظرفیت های حوزه گردشگری استفاده مطلوبتری شود،و در واقع گردشگری می تواند یکی از مهمترین محورها برای رشد و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعتقاد به این اصل که یک سازمان تخصصی است نهایت تعامل و همکاری را با سایر نهادها و سازمان ها و به ویژه بخش خصوص داشته و از برکات این تعامل نیز در راستای منافع مردم و پیشبرد اهداف خود بهره مند شده است.

در این راستا برنامه ریزی برای ساخت و بهره برداری از ۳۰۰ هتل چهار و پنج ستاره برای پنج سال آینده تا سال ۱۴۰۰ صورت گرفته و بخش خصوصی داخلی در این زمینه با تمام توان و اعتماد به میدان آمده است وعملیات اجرایی ۱۷۰ هتل چهار و پنج ستاره آغاز شده است.

در حال حاضر بیش از ۱۷۵۰ پروژه گردشگری در کشور در دست احداث بوده که ۸۲۰ پروژه آن هتل های یک تا پنج ستاره بوده و بین ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته دارند که با محوریت بخش خصوصی انجام می شود.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری نهایت تلاش خود را برای تحقق حمایت های قانونی و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری در عرصه هتل سازی به کار بسته است وبدون شک در این زمینه همکاری و همیاری بخش خصوصی و تمامی سازمان ها و نهادهای غیر دولتی فعال اقتصادی می تواندمحرک مناسبی برای رسیدن به اهداف ما در زمینه گردشگری و یه ویژه توسعه زیر ساخت های گردشگری باشد که ساخت هتل های استاندارد از جمله مهم ترین آن ها است.

تعداد ۱۰۸ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در دوسال گذشته از طریق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک ها و منابع تلفیقی جمعا معادل ۹۷۰ میلیارد تومان برابر با ۳۰۰ میلیون دلار تسهیلات دریافت کرده اند. کل منابع و تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از ۱۷۵۰ پروژه در دست اجری بخش خصوصی در حوزه گردشگری کشور با حجم سرمایه گذاری معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان برابر با ده میلیارد دلار در حال احداث می باشد.

ضمنا با توجه به طرح ویژه ایجاد اشتغال ۷۰ هزار نفره با استفاده از ظرفیت های بخش گردشگری ظرف سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیازمند تامین ۴هزار میلیارد تومان تسهیلات می باشیم که با توجه به حمایت های رئیس محترم جمهور و معاون اول و سیستم بانکی کشور در مسیر تصویب و تامین قرار گرفته است.

دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های مذکور تا کنون مساعی شایانی به عمل آورده که نتایج و عملکرد موفقی به دنبال داشته است و هم چنین بر تداوم این موفقیت ها برنامه های خاصی را پیش روی دارد که با اجرای آن ها افق روشن و چشم انداز زیبایی برای آینده کشور متصور است.

جا دارد در اینجا به اهم سیاست ها و برنامه ریزی های سازمان در زمینه توسعه صنعت گردشگری اشاره کنم.

۱- ایجاد شاخه های جدید گردشگری با علائق خاص از جمله گردشگری ورزشی، علمی و صنعتی و توسعه به ایجاد کمپ های تفریحی و ورزشی

۲- وضع قوانین و مقررات مساعد و مناسب در راستای تسهیل و جلب و جذب سرمایه های خارجی با توجه به پراکندگی جغرافیایی

 

۳- برند سازی در صنعت گردشگری با عنایت به تاثیر گذاری آن در جذب سرمایه گذاری و گردشگری

۴- توسعه منابع انسانی دانش پایه ، متخصص و ماهر با توجه به تاثیر مستقیم منابع انسانی کارآمد و متخصص در توسعه گردشگری

۵-   ایجا نظام جامع استانداردهای ناظر بر محصولات و خدمات گردشگری

۶- ایجاد توازن در تبادل گردشگری منطبق بر ظرفیت ها و مزیت های کشور با استفاده از روابط سیاسی دیپلماتیک و تقویت اشتراکات فرهنگی

۷-   تدوین نظام مدیریت حفاظت و نجات بخش آثار فرهنگی طبیعی در معرض خطر

اهداف برگزاری همایش نیز به صورت ذیل است که به آن اشاره می کنم.

۱- ایجاد ظرفیت های جدید در صنعت هتل و گردشگری، آشنایی و معرفی داشته ها، امکانات و ظرفیت های کشور در دو حوزه گردشگری و هتلداری – شناسایی مشکلات، موانع و نقاظ ضعف موجود در این حوزه، ترغیب و تشویق افراد، شرکت ها و موسسات به ورود و فعالیت در این بخش و همراه نمودن سازمان های دولتی متولی گردشگری به حمایت و مساعدت از دست اندرکاران صنعت مذکور

۲- ایجاد زمینه های مناسب به منظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و ایجاد اشتغال در کشور که ناشی از فعل و انفعالات گردشگری است و بهره مندی از سطح بالای درآمد زایی صنعت گردشگری

۳- فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ورود سرمایه گذار به کشور و یافتن راهکارهای لازم به منظور رفع موانع موجود

۴- آشنایی فعالان با نوآوری ها و ظرفیت های موجود در عرصه بین المللی و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی

۵- آشنایی با چگونگی مدیریت موفق هتل های دنیا  و بکارگیری روش های بهسازی و استانداردسازی هتل ها به منظوز رفع معضلات آن ها

۶- جمع آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری در زمینه گردشگری و هتل داری و هتل سازی در طی همایش

۷- برگزاری جلسات مشترک با فعالان صنعت گردشگری با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مشتریان بالقوه و جمع آوری اطلاعات جامع – به دست آوردن فرصت های جدید تجاری و سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری

۸- آشنایی با الگوهای کاربردی برند سازی در صنعت گردشگری – تبادل دانش نوین و کارآمد در راستای توسعه زیر ساخت های تاسیسات گردشگری

برای کلیه شرکت کنندگان در این همایش آرزوی موفقیت روز افزون دارم.نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی

 

http://telegram.me/jahanegardesh

jahanegardesh_dot_press_at_gmail_dot_comخدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا