Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
رئیس جامعه هتلداران کشور: مالیات بر ارزش افزوده هتلها حذف شود - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

رئیس جامعه هتلداران کشور: مالیات بر ارزش افزوده هتلها حذف شود


876540_14562596031535109087.jpg

رئیس جامعه هتلداران کشور:  مالیات بر ارزش افزوده هتلها حذف شود

رئیس جامعه هتل داران کشور گفت: گرچه با اعلام رئیس سازمان میراث فرهنگی معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی برای هتل های ساخت سال ۹۵ به بعد اعمال می شود، ولی خبر خوش حذف مالیات بر ارزش افزوده هتل ها خواهد بود.

"جهان گردش"- به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، جمشید حمزه زاده در نشست اتحادیه ها، جوامع و مدیران هتل های ایران درباره چالش ها، مشکلات و مسائل پیش روی صنعت هتل داری کشور در محل اتحادیه هتل آپارتمان های استان تهران افزود: یکی از چالش های اساسی ما در دو سال گذشته این بوده که هتل ها باید ۵ درصد از درآمدشان را به شهرداری ها بابت مالیات می دادند.
وی تصریح کرد: این رقم بسیار سنگین بود تا آنکه رایزنی های مختلفی انجام شد و در نهایت در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح که این قانون حذف شد.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس ماده ۱۳۲ همه هتل ها می بایست از ۵۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردار می شدند. ما به دنبال ۱۰۰ درصد معافیت مالیاتی بودیم. اخیرا رئیس سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده که این معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصد برای هتل هایی که از سال ۹۵ ساخته شوند، اختصاص می گیرد. از نظر ما خبر خوش زمانی خواهد بود که مالیات بر ارزش افزوده هتل ها نیز حذف شود. جهت گیری ها و رایزنی های جامعه مطمئنا به سمت حذف مالیات ها می رود.
حمزه زاده بیان کرد: آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری، یکی از چالش های هتل داران است. از سازمان و دولت انتظار داشتیم حداکثر تفویض ها را برای بحث بازنگری آئین نامه به بخش خصوصی قائل شوند. انتظار این است که آئین نامه در صورتی اصلاح شود که منجر به توانمندسازی بخش خصوصی و تشکل ها شود. اما نه تنها این کار انجام نشد بلکه به دلیل تفکرات دولتی، ۲۵ درصد تغییرات انجام شده کاملا در راستای ایجاد محدودیت برای بخش خصوصی بوده است.
وی افزود: در ماده ۱۲ این آئین نامه، اعلام شده بود در صورتی که هتل ها فرایند استاندارد
سازی را طی کنند، از شمول نرخ گذاری معاف هستند و نرخ توسط تشکل ها تعیین می شود اما در آئین نامه جدید، تمام این اختیارات به نوعی سلب شد. این چالش ها مگر با همفکری هتلداران حل نمی شود.
رئیس جامعه هتل داران ادامه داد: ما در استانداردسازی هم به شدت مشکل داریم. این اختلاف تفکرات باعث می شود هیچگاه به نتیجه نرسیم. به رغم افزایش سفرها، هتل های ایران، حداقل ۱۵ درصد از اول سال تا الان با کاهش مسافر نسبت به مدت مشابه روبرو بوده اند. اختلاف ما با معاونت گردشگری بر سر ۱۵ درصد و یا ۱۲ درصد افزایش نرخ نیست. بلکه اکنون بیشتر هتل ها حتی تا ۴۰ درصد نیز تخفیف می دهند. اختلاف ما به نوع تفکرات دوستان در سازمان بر می گردد.
حمزه زاده رئیس جامعه هتل داران همچنین گفت: در جامعه هتل داران به سمت تغییر ساختار رفته ایم. حتی کمیته ای مشخص شده تا ساختار جامعه را تدوین و اساسنامه آن را تعویض کند. در کنار آن هدف ما مبتنی بر تعامل است. مگر آنکه مجبور شویم از سایر مراجع کمک بگیریم. ما حتی اتاق فکری طراحی کرده ایم که بتوانیم به صورت تخصصی نگاه کنیم. کارهای اجرایی مانند همایش های تخصصی و نمایشگاه های تجهیزات هتلداری نیز داریم که از اول سال ۹۵ به سمت اجرا پیش می رویم.
در ادامه این برنامه حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این برنامه حضور پیدا کرد و پس از شنیدن سخنان چند تن از هتل داران و روسای اتحادیه های هتل داری گفت: باید در ارتباط با گردشگری تبادل نظر کنیم و کاستی ها و ضعف ها را رصد کرده به تصمیم واحدی برسیم و در جهت اجرا شدن این تصمیم حرکت کنیم. ما قطعا باید در حوزه گردشگری به معنای عام و فراگیر با ارتباط نزدیک به گونه ای حرکت کنیم که نقشه راه برای مان روشن شود. اگر دوستان ما تصمیماتی بگیرند که موجب نقد دست اندرکاران این صنعت باشد، نشان دهنده این است که تصمیمات گرفته شده درست نیست. قضاوت شما نیز در این تصمیمات مهم است. امیدواریم بتوانیم به تصمیم قابل قبولی برسیم.
وی پیشنهاد کرد: تمام نکات مورد نظر هتلداران مکتوب شده و آن ها را در اختیار قرار دهند تا در جلساتی با مسئولان سازمان میراث فرهنگی آن ها را مطرح کند.
ابوترابی فرد همچنین درباره خانه مسافرها و مشکل هتلداران به خصوص در مشهد با این موضوع گفت: اگر در مشهد زمانی که ظرفیت هتل ها خالی است، مجوز ساخت هتل های دیگر را می دهند، این تفکر با یک نگاه علمی همسو نیست. یکی از مشکلات ما در عرصه اقتصاد نیز همین است.
براساس گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی وی یاداورشد: دولت وظیفه دارد سیاستگذاری کند و مردم و سرمایه گذاران را برای قدم برداشتن در راه درست کمک کند و روی آن پایش نظارت انجام دهد. اما گاهی سیاست گذاری ها درست انجام نمی شود بلکه منجر به دخالت هایی خواهد شد.

 

 خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا