Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
دکتر شیرکوند:ساخت هتل های استاندارد با تعداد گردشگران همسو و متوازن نیست - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

دکتر شیرکوند:ساخت هتل های استاندارد با تعداد گردشگران همسو و متوازن نیست


81647588-6521765.jpg

دکتر شیرکوند:ساخت هتل های استاندارد با تعداد گردشگران همسو و متوازن نیست

معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه دولتی که تنها به صنعت نفت متکی باشد راه رشد را بر دیگر صنایع می بندد، گفت: از محل فروش نفت خزانه پر می شود و دیگر صنایع هیچوقت فرصت بروز و تاثیرگذاری را بر اقتصاد بدست نمی آورند.

به گزارش جلال نیوز به نقل از ایرنا، سعید شیرکوند روز دوشنبه در نهمین همایش سراسری مدیران گروههای هتل های ایرانگردی و جهانگردی که در محل مجتمع جهانگردی دیزین برگزار شد، افزود: صنعت گردشگری با یک جهش قابل توجه در اقتصاد کشور رشد شگرفی در دو سال اخیر داشته است.


وی با اشاره به اینکه تعداد گردشگران خارجی در مدت یادشده سه برابر شده است، اظهار داشت: این آمار هنوز راضی کننده نیست و کشور ظرفیت بالاتری برای جذب گردشگران خارجی دارد.


وی نگاه نادرست فرهنگی به مقوله گردشگری، اتکا به درآمد نفتی و نگاه تفننی به امر گردشگری را بزرگترین موانع جذب گردشگر به کشور دانست و گفت: متاسفانه برخی تصور می کنند، ورود گردشگر خارجی به کشور برابر با هنجارشکنی و ارزش گریزی است که این نگاه نیاز به تصحیح و اصلاح دارد.


وی تصریح کرد: در حالی که میانگین رشد اقتصادی در جهان بین ۲ تا ۵ درصد بوده این رشد در بخش گردشگری بین ۱۰ تا ۱۵ درصد گزارش شده است.


شیرکوند با تاکید بر اینکه بین سفر و مقوله گردشگری تفاوت وجود دارد، گفت: با توجه جدی به امر گردشگری و تعامل با ملل دیگر در این حوزه می توان زمینه رشد، شکوفایی و صلح را در جهان فراهم کرد.


وی با اشاره به وجود تعداد قلیل هتل های استاندارد و پنج ستاره در کشور، گفت: باید بپذیریم ساخت هتل های استاندارد با تعداد گردشگران همسو و متوازن نیست به طوری که طی ۳۸ سال گذشته فقط یک یا دو هتل پنج ستاره به تعداد هتل های پنج ستاره پایتخت اضافه شده است.


معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی افزود: اگر به سخنان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون خوب توجه کنیم، متوجه می شویم که وی همواره بر توسعه صنعت گردشگری تاکید داشته است.


وی با اشاره به ضریب بالای امنیتی در کشور و ناخرسندی از عدم امنیت در برخی از کشورهای منطقه، گفت: جفا است که از موقعیت امن کنونی جمهوری اسلامی ایران در جذب گردشگر خارجی کمال استفاده نشود.


وی تاکید کرد: خوشبختانه تصویر نادرستی که از ایران اسلامی در جوامع بین المللی ارائه شده بود با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در حال بهبود و تصحیح است.


وی گفت: ابراز علاقه سرمایه گذاران خارجی برای ورود به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور کاملا محسوس است به طوری که درخواست چندین سرمایه گذار خارجی برای حضور در ایران در دست بررسی است.


وی یادآور شد: همچنین با توجه به امکانات و توجه ویژه دولت به این مهم سرمایه گذاران خصوصی داخلی نیز علاقه فراوانی برای حضور در این عرصه از خود نشان داده اند به طوری که اکنون با حجم وسیعی از درخواست آنها مواجه هستیم.


رئیس اتحادیه جامعه هتلداران ایران نیز گفت: اتحادیه تنها مرجع رسمی در حوزه هتلداری کشور در حال فعالیت است، هرچند آموزشهای هتلداری باید کاربردی باشد تا بتوان سطح کیفی خدمات را در این حوزه ارتقا داد.


جمشیده حمزه زاده یادآور شد: امروزه هتل ها باید در افزایش ضریب امنیت روانی گردشگران تمهیدات لازم از جمله بیمه و برخی موارد دیگر را پیش بینی کنند.


وی جذب مدیران لایق و متخصص را در این حوزه و حضور آنها را در همایش های بین المللی از ضروریات صنعت هتلداری عنوان کرد و گفت: برای موفقیت و افزایش درآمد هتل ها باید اختیار مدیران در بحث تخفیف به مشتریان را جدی گرفت.


گفتنی است؛ نهمین همایش سراسری مدیران شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و چهانگردی کار خود را روز جاری(دوشنبه)در مجتمع ایرانگردی و جهانگردی دیزین به مدت سه روز آغاز کرد.


در این همایش که طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ خرداد ماه امسال با حضور مدیران هتل های ایرانگردی و جهانگردی از استانهای کشور برگزار می شود، خط مشی های شرکت به منظور ارائه سیاست های اجرایی در سال جاری، اهداف استراتژیک و ارتقای سطح دانش کارکنان جهت نیل به تعالی سازمانی بررسی خواهد شد.خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا