Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
دولت برای توسعه صنعت گردشگری یارانه پرداخت کند - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

دولت برای توسعه صنعت گردشگری یارانه پرداخت کند


81-6526352.jpg

دولت برای توسعه صنعت گردشگری یارانه پرداخت کند

معاون توسعه و اقتصاد شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی گفت: برای ارتقا کیفیت گردشگری در ایران، دولت می تواند یارانه بدهد، در کشورهای توسعه یافته بخش خصوصی برای طرحهای این چنینی ۱۰ تا ۱۵درصد آورده دارد و بقیه را دولت با اقساط بلندمدت سرمایه گذاری می کند.

مجله ایرانگردی دیار آشنا- به گزارش جلال نیوز - عدنان سپهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: هم اکنون در کشورهایی نظیر ترکیه و مالزی که گردشگر خارجی زیادی دارند دولت به ازای هر گردشگر خارجی یارانه هایی را به هتل ها پرداخت می کند زیرا گردشگر خارجی برای کشورها ارزآور است، ضمن آنکه گردشگر خارجی می تواند در گردش مالی یک کشور نقش مهمی ایفا نماید.


وی یادآور شد: یکی از مشکلات اقتصاد ایران دولتی بودن آن است و هتل های زنجیره ای بزرگی که درشرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی است به طور عمده به صورت دولتی اداره می شوند.


وی اظهار داشت: در تمام کشورهای جهان، دولت ها شرایطی را برای حضور بخش خصوصی، فراهم می کنند اما این اتفاق در ایران هنوز رخ نداده است.


به گفته این فعال بخش خصوصی، گردشگران خارجی وقتی که وارد کشور می شوند خواسته هایی دارند که هنوز نتوانسته ایم برای آنها فراهم کنیم. این نیازها ضمن سهولت کار آنان برای بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی تا نیاز به برخوردهای مناسب، ترانسفر و وسایل بهداشتی و آرامش و امنیت را در برمی گیرد.


سپهری با اشاره به پژوهشی که از ۱۵۰ گردشگر خارجی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)در خصوص ویژگی های رفتاری، غذایی و فرهنگی مردم ایران از دیدگاه آنان انجام شده است، گفت: اکثریت گردشگران خارجی از امکانات موجود در ایران خرسند اما از موانع مدیریتی گردشگری در ایران ناراضی بودند.


وی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده خارجی ها در ایران، آوردن پول نقد بود زیرا سیستم بانکی در ایران هنوز برای جابجایی ارز و استفاده از کارتهای اعتباری خارجی ها ساماندهی نشده است.


وی افزود: از آنجا که اطلاعات جامعی از نوع و دلایل سفر، مدت اقامت، کشور و علاقه مندی گردشگران خارجی در کشور نداریم، می توان با بهره گیری از اطلاعات هتل ها، سابقه جامعی در این خصوص آماده کنیم.


به گفته این فعال حوزه گردشگری در کشور، گردشگر به مسائل متعددی نظیر آژانس، حمل و نقل، غذا، صنایع دستی، پوشاک، درمان و برخی دیگر از موارد به طور معمول درگیر است که باید همه این مسائل در جهت آسان سازی و آسایش گردشگر خارجی ساماندهی شوند.


سپهری معتقد است: بعد مسافت در ایران زیاد است و گردشگر خارجی که می خواهد به طور مثال از دو منطقه ایران دیدن کند، با بعد مسافت بسیاری مواجه می شود و این در حالی است که موضوع حمل و نقل و جابه جایی در ایران هنوز با دشواری های متعددی مواجه است.


وی ایران را یکی از ارزانترین مکانها برای گردشگران خارجی عنوان کرد و گفت: در گذشته یکی از مهمترین مشکلات برای ورود به ایران موضوع ویزا بود که خوشبختانه طی چند سال گذشته این مشکل نیز برطرف شده به طوری که گردشگر خارجی مانعی از این بابت ندارد.


وی اظهار امیدواری کرد، اتفاقات خوبی در حال وقوع در این حوزه نظیر ورود بخش خصوصی زودتر رخ دهد تا بتوان کمبودها و نارسایی های موجود در این بخش را برطرف و امکان حضور گردشگران بیشتر در کشور را فراهم کرد.


وی ادامه داد: متاسفانه در ایران در حوزه گردشگری نگاه جزیره ای حاکم است لذا باید ارتباط و تعامل سریعرت با سازمانهای مردم نهاد، بخش های دولتی و خصوصی برقرار شود، هرچند مهمترین هدف در بین گروهها باید تحقق منافع ملی باشد.


وی با اشاره به گردشگران خارجی گفت: هم اکنون گردشگری زیارتی از کشورهای عربی به ایران افزایش یافته است. کشور چین که نسبت به گذشته نیز ثروتمندتر شده نیز گردشگران زیادی برای سفر به ایران دارد.


وی معتقد است: مدیریت دولتی بهره وری را کاهش می دهد و در صورتی که بتوان واگذاری را به بخش خصوصی انجام داد، بی تردید بهره وری افزایش می یابد.


وی با اشاره به مدیریت خانوادگی برخی از هتل ها، گفت: چنین مدیریتی می تواند هزینه ها را کاهش دهد.


وی یادآور شد: از آنجا که هتل های ایرانگردی و جهانگردی در بهترین نقاط شهری ساخته شده اند اما چون به طور عام فرسوده اند، در صورتی که بخش خصوصی مدیریت این هتل ها را عهده دار شود، می توان نسبت به بازسازی این مکانها اقدام کرد.


وی با اشاره به موضوع سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، اظهار داشت: از ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای ورود به موضوع گردشگری استقبال می کنیم، هرچند به طور معمول سرمایه گذاران خارجی تحت عنوان یک برند سرمایه گذاری می کنند و در صورتی که تک کاری انجام دهند در ساخت هتلهای خیلی کوچک است.


وی اظهار داشت: ترجیح می دهیم با سرمایه گذاران خارجی به طور عام از کشورهای اروپایی و امریکایی در حوزه گردشگری متعامل شویم.


سپهری یادآور شد: متاسفانه در ایران در حوزه گردشگری فقط به هتل توجه می شود و در چنین شرایطی ذهن به سوی ساخت هتل ۵ ستاره می رود اما چنین نیست بلکه باید هتل های دو، سه و چهار ستاره هم در کشور بسازیم به طوری که هزینه سفر در کشور کاهش یابد، هرچند تصمیم در حوزه گردشگری باید کارشناسی باشد.

خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا