Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
انتقاد سرمایه گذاران گردشگری استان اصفهان از وجود کاغذ بازی - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

انتقاد سرمایه گذاران گردشگری استان اصفهان از وجود کاغذ بازی


r-b-011.jpg

انتقاد سرمایه گذاران گردشگری استان اصفهان از وجود کاغذ بازی 

تعدادی از فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری با انتقاد از وجود کاغذبازی برای سرمایه‌گذاری در این بخش، آمادگی دولت برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و خارج ساختن آینده توسعه گردشگری اصفهان از این بحران کاغذی را خواستار شدند.

به گزارش پایگاه خبری جهان گردش ( jalalnews ) به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دوران پساتحریم در حوزه گردشگری شامگاه پنجشنبه با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، رسول زرگرپور استاندار اصفهان و جمعی از فعالان و سرمایه‌گذاران بخش هتل‌داری، مناطق نمونه گردشگری، کمپین‌های عشایری، خانه‌های سنتی و اقامت‌های بومی گردی از سراسر استان اصفهان در هتل آسمان اصفهان برگزار شد.

فریدون اللهیاری با اشاره به پیشرفت صنعت گردشگری در استان اصفهان اظهار داشت: تاکنون بخش دولتی و خصوصی در عرصه اجرایی نیز یک نوع همدلی را ایجاد کرده و نمادهای این همدلی را می‌توان مشاهده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه موضوع گردشگری یکی از اولویت‌های استان اصفهان به شمار می‌رود، بیان کرد: تلاش‌های بسیاری برای بسترسازی و تسهیل زمینه‌های سرمایه‌گذاری انجام شده است و امیدوار هستیم با عملیاتی شدن برنامه‌ها و حضور بخش خصوصی شاهد پویایی کارگاه‌های صنایع دستی و گردشگری باشیم.

وی به تدوین اسناد و برنامه‌های حوزه گردشگری در اصفهان اشاره کرد و افزود: برنامه‌هایی برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و زمینه‌سازی مشارکت بیشتر در حال تدوین است، همچنین با مشارکت شهرداری، اتاق بازرگانی و اداره کل شهرسازی استان سند ساخت هتل تدوین می‌شود.

اللهیاری تصریح کرد: هزاران بنای تاریخی در مالکیت میراث فرهنگی، ادارات دیگر و بخش خصوصی که قابلیت سرمایه‌گذاری دارد در آینده‌ای نزدیک برای سرمایه‌گذاری و تبدیل به اماکن گردشگری بر روی سایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان قرار می‌گیرد.

وی گفت: اصفهان در حوزه گردشگری جایگاه مهمی در کشور دارد و به عنوان پیشانی گردشگری ایران به شمار می‌رود بنابراین عزم ملی برای برطرف کردن مشکلات گردشگری استان اصفهان باید وجود داشته باشد.

گردشگری محوری مهم در توسعه اقتصادی کشور

مدیر هتل آسمان اصفهان با بیان اینکه صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزای جهان است، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری جای صنعت خودرو که دومین صنعت درآمدزای جهان به شمار می‌رود را بگیرد بنابراین توسعه صنعت گردشگری یکی از محورهای مهم توسعه اقتصادی هر کشور به ویژه ایران محسوب می‌شود که با ارزآوری بسیار زیاد نقش به‌سزایی در افزایش درآمد و بالا بردن رفاه اجتماعی و اقتصادی مردم دارد.

کریم بیگی افزود: توسعه صنعت گردشگری از جمله اقدامات مهم حاکمیتی است، لازم است تا واحدهای اقامتی و پذیرایی با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی صورت گیرد، از طرفی دولتمردان تصمیماتی را اتخاذ کنند که صنعت سرمایه‌گذاران داخلی بتوانند پرچم‌دار توسعه این صنعت نوین در ایران باشند

مواجه سرمایه‌گذار خارجی با کاغذبازی، بحرانی برای آینده اصفهان

نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به اهداف در نظر گرفته شده برای صنعت گردشگری در افق سند ۱۴۰۴ اظهار داشت: در این سند ۲۰ میلیون گردشگر برای بازدید از کشور هدف‌گذاری شده است که اگر قرار باشد ۲۰ درصد از این گردشگران از اصفهان بازدید کنند اصفهان باید میزبانی جمعیت ۴ میلیونی باشیم.

علی کرباسی‌زاده با بیان اینکه اصفهان تا رسیدن به این هدف راه طولانی در پیش دارد، تصریح کرد: پرداختن به زیرساخت‌های گردشگری اصفهان یک اقدام ملی است و باید به خوبی به آن پرداخته شده و برنامه مدونی برای ساخت هتل در اصفهان مشخص شود.

وی افزود: صنعت گردشگری تنها بخشی است که به خوبی می‌توان موضوع بیکاری در اصفهان را برطرف ساخت، امروزه بخش‌های صنعتی و کشاورزی به واسطه مکانیزه شدن و کاهش دخالت نیروی انسانی، کاهش بیکاری در جامعه را نمی‌توانند رقم بزنند.

نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به برخی از مشکلات ایجاد شده برای سرمایه‌گذاران داخلی در حوزه گردشگری گفت: اگر سرمایه‌گذاران خارجی در اصفهان حضور پیدا کنند و با مشکلاتی هم‌چون کاغذ بازی و تعارض‌های اداری مواجه شوند این موضوع به بحرانی برای این استان تبدیل خواهد شد

بومی‌گردی زمینه‌ای را برای سرمایه‌گذاری کلان فراهم می‌آورد

یکی از فعالان گردشگری در حوزه بومی‌گردی استان اصفهان با اشاره به معضلات بخش بومی‌گردی در صنعت گردشگری در استان اصفهان اظهار داشت: با رونق این صنعت در عرصه بومی‌گردی می‌توان جمعیتی روستانشینی که به شهرها مهاجرت کردند را به روستا بازگرداند و انگیزه‌ای برای فعالیت در حوزه گردشگری در آن ایجاد کرد.  

مازیار آل‌داوود به نیازهای آموزشی علاقه‌مندان به حوزه بومی‌گردی اشاره کرد و افزود: شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد و ایجاد اقامتگاه برای گردشگران می‌تواند زمینه را برای حضور سرمایه‌گذاری کلان آماده سازد.

وی گفت: البته باید توجه داشت که با ارائه آموزش به علاقه‌مندان به این حوزه و فعالیت‌های تخصصی و با برنامه از تخریب بافت روستاها و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری جلوگیری کرد چراکه بازگرداندن آن کار بسیار دشواری است.

انتهای پیام/خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا