Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
از افزایش وام 150 میلیونی مسکن تا جزئیات فروش اقساطی - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

از افزایش وام 150 میلیونی مسکن تا جزئیات فروش اقساطی


img13423854.jpg

از افزایش وام ۱۵۰ میلیونی مسکن تا جزئیات فروش اقساطی

مدیر عامل بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان خبرداد و گفت: بخشنامه تضمین فروش اقساطی مسکن هفته آینده ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهان گردش(jalalnews) به نقل از خبرگزاری مهر، محمدهاشم بت شکن گفت: با مجوز بانک مرکزی قصد داریم در سال ۹۵ تسهیلات جدیدی را در اختیار شرکت‌های انبوه ساز که فناوری جدید را وارد کشور می کنند و باعث صرفه جویی و بهره وری مصرف انرژی می شوند، اعطا کنیم. بر اساس مجوز بانک مرکزی این تسهیلات در قالب مشارکت مدنی ساخت حداکثر ۸۰ درصد کل سرمایه طرح و بدون احتساب قیمت زمین خواهد بود.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه این تسهیلات در شهرهای تهران، تبریز، کرج، مشهد، اهواز، شیراز و اصفهان به ازای هر واحد به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت، گفت:‌ اگر صرفا این فناوری صرف صنعتی سازی شود این تسهیلات ۱۳۰ میلیون تومان خواهد بود اما اگر  توام با انتقال فن اوری و بهره وری انرژی و صرفه جویی باشد، به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد. این رقم در مراکز دیگر استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر به  ۱۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها به ۱۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

وی افزود:‌ شرکت های کوچک و متوسطی که در بخش ساخت مسکن و تولید مصالح ساختمانی فعالند می توانند تا ۸۰ درصد ارزش پیش فاکتور خرید ماشین آلات خود را از بانک مسکن تسهیلات مشارکتی دریافت کنند. همچنین شرکت های بزرگ فعال در عرصه تولید مصالح نظیر سیمان، فولاد، کاشی، سرامیک و صنایع مرتبط می توانند از حد اعتباری بانک برای یک سال بهره مند شوند. این بسته های اعتباری شامل منابع ارزی، ریالی و ال سی که در اختیار این شرکت ها قرار خواهد گرفت.

بیت شکن گفت: همچنین امسال بانک مسکن شیوه جدید تامین مالی را عملیاتی خواهد کرد که مهمترین آنها مدیریت خدمات دارایی ها شامل تسهیلات، انتشار انواع اوراق بهادار و راه اندازی زمین و ساختمان است.

مدیرعامل بانک مسکن از ارائه طرح تضمین معاملات فروش اقساطی مسکن در سال  ۹۵ یاد کرد و گفت:‌ همه اعضای کانون انجمن انبوه سازان می توانند از این طرح با مراجعه به شعب مرکزی همه استانها و ۶ شعبه اصلی و شعبه مرکزی بانک مسکن در تهران خواستار خدمات تضمین معاملات فروش اقساطی شوند.

وی افزود: انبوه سازانی که نمی خواهند از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند و خودشان می خواهند با خریدار در قالب فروش قسطی و نقدی توافق کنند و نگران بازپرداخت اقساط خود هستند شامل این طرح می شوند.

وی گفت: بر این اساس ما تا سقف ۵۰ درصد ارزش کارشناسی ملک را مشروط بر اینکه بالای  ۱۵۰ میلیون تومان نباشد و اقساط مشتری نیز بیش از ۳ میلیون تومان ماهانه نشود، تضمین می کنیم که اگر خریدار قسط را به انبوه ساز نپرداخت بانک مسکن به جای خریدار اقساط را پرداخت خواهد کرد.  

وی گفت: البته حداکثر زمان بازپرداخت طبق این طرح  ۵۰ ماهه باید باشد و همچنین این واحد باید پروانه و پایان کار ساختمانی معتبر داشته باشد و از تاریخ پروانه ساخت بیش از ۱۰ سال نگذشته باشد. نرخ کارمزدی که بانک مسکن بابت این تضمین بر عهده می گیرد بیش از ۲ ممیز ۳ دهم درصد نخواهد بود.

بت شکن همچنین از فعال سازی حساب امانی برای تضمین پیش فروش مسکن خبر داد و گفت: در این طرح انبوه ساز حساب کوتاه مدت نزد بانک مسکن افتتاح می کند و خریداران پول پیش فروش را به این حساب می ریزند و بانک مطابق پیشرفت فیزیکی  طرح، مبالغ را به حساب پیش فروش کننده می پردازد.

وی گفت: کارمزد این طرح به دو صورت ثابت و متغیر است و کارمزد ثابت آن ۱۰۰هزار تومان برای هر قرارداد است و کارمزد متغیر نیز  نیم درصد ارزش کل قرارداد خواهد بود. ‌به عنوان مثال اگر ملکی ۳۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد، مجموع کارمزد ثابت و متغیر آن بیش از ۱  میلیون و  ۶۰۰ هزار تومان نخواهد بود.

وی از پیشنهاد دولت برای تقویت ظرفیت تسهیلات دهی بانک مسکن از طریق افزایش سرمایه در مجلس خبر داد و گفت:‌ این موضوع دیروز در مجلس تصویب شد و بر این اساس قرار است وزارت راه و شهرسازی  ۵۰ هزار میلیارد ریال اموال غیرمنقول خود را به فروش برساند تا بابت افزایش سرمایه بانک مسکن اختصاص یابد و صرف افزایش تسهیلات  دهی به متقاضیان شود.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: بانک مسکن برای رونق بخشی به بخش مسکن که خود باعث رونق حداقل ۱۳۰ شغل دیگر است یک میلیون واحد مسکونی را برای خرید، ساخت، تعمیر و فروش اقساطی از طریق تسهیلات تامین مالی خواهد کرد.

بت شکن گفت: امسال بانک مسکن ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات خرید، ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات برای خرید در بافت فرسوده، ۱۰۰ هزار فقره برای ساخت مسکن، ‌۲۰۰ هزار فقره تسهیلات در قالب جعاله و تعمیر مسکن و ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات برای واگذاری فروش اقساطی مسکن پرداخت خواهد کرد.

وی گفت: برای طرح مسکن مهر، ۵۵۵  هزار میلیارد ریال تعهد داریم که ۴۶۵ هزار میلیارد ریال آن تاکنون پرداخت شده است و مابقی ان نیز امسال پرداخت می شود تا این طرح تکمیل شود.

وی از تاسیس صندوق های جدید زمین و ساختمان پس از تایید شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: این موسسات با  هدف ایجاد شهرهای جدید و احیای بافت های فرسوده تشکیل خواهد شد. همچنین در سال ۹۵ به دنبال راه اندازی نخستین صندوق بین المللی املاک و ساختمان هستیم تا سرمایه گذاری خارجی به ویژه ایرانیان خارج کشور را جذب کنیم.

وی گفت: انتشار  اوراق بهادار، صکوک اجاره، استصناع و منفعت در بازار سرمایه و همچنین انتشار ۳ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی بعد از دریافت مجوز بانک مرکزی در سال  ۹۵ در برنامه های بانک مسکن قرار دارد. همچنین در سال  ۹۵ تاسیس و دریافت مجوز لیزینگ مسکن را پیگیری خواهیم کرد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان نیز همچنین در گفت و گو با این خبرگزاری با اشاره به جزئیات فروش قسطی مسکن، گفت: بانک مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان از یک واحد مسکونی را برای فروش اقساطی و با نرخ سود توافقی تضمین می‌کند.

فرشید پورحاجت  در خصوص توافق با بانک مسکن و فروش اقساطی، گفت: براساس توافقی که میان کانون سراسری انبوه سازان و بانک مسکن انجام شده، تا سقف مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از یک واحد مسکونی را بانک مسکن تضمین می کند که به صورت اقساطی از سوی خریدار به فروشنده پرداخت شود.

وی با بیان اینکه بانک مسکن بابت این تضمین ۵ درصد کارمزد دریافت می‌کند، افزود: این کارمزد در طول ۵۰ ماه که زمان پرداخت اقساط است، به بانک پرداخت می شود، ضمن آنکه رقم اقساط تعیین شده از سوی بانک باید حداکثر تا سقف ۳ میلیون تومان باشد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینکه هنوز تفاهم نامه ای به امضا نرسیده و در خصوص برخی موارد نیاز به مذاکرات بیشتری است، اظهارداشت: یکی از موضوعاتی مورد بحث این است که بانک مسکن اعلام کرده اقساط را به صورت ماهیانه از خریدار دریافت کرده و سپس به صورت فصلی به سازندگان می‌پردازد که ما در این خصوص هنوز به تفاهم نرسیده ایم.

پورحاجت همچنین سقف تعیین شده برای پرداخت اقساط را از دیگر موضوعات مورد اختلاف با بانک مسکن عنوان کرد و افزود: ما معتقدیم که ممکن است برخی از خریداران بتوانند تا سقف بیشتری هم اقساط پرداخت کنند، بنابراین درست نیست که حداکثر ۳ میلیون تومان تعیین شود.

وی با بیان اینکه تعیین زمان ۵۰ ماهه برای پرداخت اقساط هم از نظر انبوه سازان می‌تواند تغییر کند، گفت: معتقدیم که اگر بیش از ۵۰ ماه هم زمان پرداخت اقساط به طول بیانجامد، مشکلی ندارد و شاید برخی خریداران تمایل داشته باشند در مدت بیشتری اقساط را بپردازند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان بااشاره به اینکه جمع بندی خوبی شده اما هنوز به عقد تفاهم نامه نرسیده است، اظهار داشت: این قرارداد از طرف ۳۱ انجمن استانی با بانک مسکن از سوی کانون سراسری انبوه سازان انجام شده است، بنابراین برای پروژه های مورد تایید انبوه سازان در تمام کشور به اجرا می رسد.

وی با اشاره به نرخ سود فروش اقساطی مسکن، گفت: نرخ سود توافقی بین خریدار و فروشنده تعیین می شود، ضمن آنکه این نرخ تابعی از سود بانکی و نرخ تورم عمومی جامعه خواهد بود. خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا