Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php on line 494

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 687

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 688

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/diyareas/public_html/libraries/pear/PEAR.php:494) in /home/diyareas/public_html/include/Jaws/Layout.php on line 689
اجرای کنوانسیون راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ به حمایت مسئولان نیاز دارد - مجله ايرانگردي و گردشكري ديار آشنا

مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا
مجله گردشكري و ايرانگردي ديار آشنا

اجرای کنوانسیون راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ به حمایت مسئولان نیاز دارد


1886568.jpg

اجرای کنوانسیون راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ به حمایت مسئولان نیاز دارد

نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان با اشاره به برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری سال ۲۰۱۷ در ایران گفت: مهم ترین مسئله برای اجرای کنوانسیون، حمایت دست اندر کاران گردشگری ایران از این برنامه است.

به گزارش پایگاه خبری گردشوران ( jalalnews) به نقل از خبرگزاری مهر، کانون انجمن های کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور به عنوان میزبان کنوانسیون، با برگزاری جلسات و تشکیل کارگروه‌های تخصصی از تیرماه ۱۳۹۴ کار خود را آغاز کرده است. اگرچه به گفته آرش نورآقایی رییس کانون سراسری با توجه به برگزاری گردهمایی‌های راهنمایان در چند سال اخیر، برگزاری کنوانسیون ۲۰۱۷ کار مشکلی برای صنف راهنمایان نخواهد بود اما اجرای این رویداد بین المللی نیازمند همکاری تمامی بخش های صنعت گردشگری است.

به همین منظور کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری عصر روز سه شنبه پنجم آبان ماه جلسه ای را در باغ موزه قصر به منظور اطلاع یافتن دست‌اندرکاران صنعت گردشگری از فرآیند فعالیت‌های انجام شده برای اجرای مراسم کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و همچنین مشخص کردن نیازها و کمبودهای پیش رو برگزار کرد.

روبی روی، نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان نیز از طریق یک پیام ویدیویی، با آرزوی موفقیت برای راهنمایان ایران، نکاتی را برای اجرای هر چه بهتر کنواسیون مطرح کرد و گفت: ایران کشوری علاقه مند به جذب توریست است. بنابراین این کشور باید بتواند امکانات بنیادین این صنعت را مهیا کند. این امکانات شامل تسهیلات اولیه چون ایجاد و تکمیل فضاهای مناسب برای افراد توانخواه (معلولان) و افرادی با عادت‌های غذایی و..  خاص تا در نظر گرفتن بیمه مسافرتی برای مسافران می شود.

نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان بیان کرد: در صنعت گردشگری دنیا هیچ سفیری به اندازه راهنمای تور با ارزش نیست و امروزه هر کشور، منطقه، شهر و روستا، راهنمای گردشگری ویژه خود را دارد.

روبی روی در پاسخ به این سوال که برگزاری کنواسیون راهنمایان گردشگری در ایران می تواند چه نقشی در صنعت توریسم کشور ایفا کند، گفت: در این صنعت بین المللی راهنمایان گردشگری نقش بسزایی دارند. کنواسیون ۱۳۹۵ می تواند نقشی شگرف نه تنها برای راهنمایان گردشگری که برای صنعت توریسم ایران ایفا کند. این کنواسیون محکی برای تسهیلات و میزان آمادگی ایران برای میزبانی از گردشگران دنیا (با هر نوع نیازی) است. از سویی دیگر این کنوانسیون فرصتی برای تبادل اطلاعات و آموزش میان راهنمایان گردشگری ایران با راهنمایان سایر کشورها و همچنین دیگر بازیگران عرصه صنعت گردشگری کشور خواهد بود.

قرار گرفتن در شبکه بین المللی راهنمایان تور

روبی روی در ادامه از سفر خود به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این سفر ما به دنبال آنچه فدراسیون جهانی راهنمایان در نظر دارد، خواهیم بود. این موارد شامل تسهیل روند دریافت ویزای ایران، شرایط بیمه مسافران، وضعیت حمایت مالی از کنوانسیون ۲۰۱۷ و شرایط زیر ساختهای سفر در ایران خواهد بود.

نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری ادامه داد: این کنواسیون به راهنمایان تور ایران کمک خواهد کرد که نه تنها آموزش های حرفه ای را در این حوزه دریافت کنند، بلکه بتوانند سطح زبان خود را در ارتباط با راهنمایان کشورهای دیگر بهبود بخشند. اما مهمترین مسئله قرار گرفتن راهنمایان ایران در شبکه بین المللی و به روز راهنمایان سراسر دنیا خواهد بود که درهای ایران را به سوی گردشگران باز خواهد کرد. زیرا راهنمایان تور مرجع مورد اعتماد بسیاری از گردشگران هستند.

روبی روی بیان کرد: این کنوانسیون همچنین اهمیت نقش و توانایی راهنمای گردشگری را به مسئولان ملی و محلی صنعت گردشگری کشور یادوآور خواهد کرد.

وی به این نکته اشاره کرد که مهم ترین مسئله برای اجرای کنوانسیون ۲۰۱۷ حمایت دست اندر کاران گردشگری ایران از کنوانسیون است.

فاز جدید هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری

در ادامه این جلسه فعالان امور کنوانسیون به ارائه گزارش پرداختند. «محسن حاجی سعید» نایب رئیس کانون راهنمایان گردشگری و دبیر کنوانسیون و همچنین مسئولان کمیته‌های آموزش، ترجمه، پشیتبانی و گروه‌های شبکه‌های مجازی، مدیا و مستندنگاری و ورزشی گزارشی از آنچه صورت گرفته، ارائه دادند.

کمیته آموزش درصدد است تا به بهانه کنوانسیون زمینه بازآموزی و استانداردسازی آموزش راهنمایان گردشگری را با گروهی از اساتید داخلی فراهم آورد. علاوه بر این دوره‌هایی نیز با حضور اساتید فدارسیون جهانی راهنمایان گردشگری برگزار خواهد شد.

اثرگذاری هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری هنگامی نمود بیشتری می‌یابد که راهنمایان گردشگری بیشتری از سراسر دنیا در آن شرکت داشته باشند. از این رو گروه شبکه‌های مجازی با همکاری گروه مدیا و راهنمایان فعال نسبت به انتشار فیلم و عکس از توریست‌های خارجی در شبکه‌های اجتماعی می‌کند. به این ترتیب فضای امن کشور، جاذبه‌های گردشگری، مهمان‌نوازی مردم و هر آنچه در رسانه‌های خارجی انعکاس نمی‌یافت در این شبکه‌های نشان داده شده و از گردشگران خارجی به‌ویژه تورلیدرها برای سفر به ایران دعوت می‌شود.

از سوی دیگر اجرای مناسب هفدهمین کنوانسیون مستلزم مشارکت بخش‌های مختلف در سراسر کشور است. در راستای معرفی این رویداد و سهم بسزایی که می‌تواند در صنعت گردشگری و ارزآوری کشور داشته باشد، کمیته پشتیبانی جلساتی با بخش‌های مختلف برگزار کرده و در نمایشگاه‌هایی حضور یافته‌ است. علاوه بر این کمیته ورزشی نیز فعالیت «دوچرخه‌سواری از نوشهر تا بوشهر» را تدارک دیده است. ماه جاری این رکاب‌زنی آغاز می‌شود و طی آن برنامه‌های مختلفی مانند بازدید از جاذبه‌های گردشگری و دیدار با اقوام مختلف و رسم مهمان‌نوازی آنها در نظر گرفته شده است.

در کنار کنوانسیون دو کمپین مرتبط دیگر نیز که طراحی شده است؛ «کمپین درد دل» که به مشکلات گردشگران می‌پردازد و زیرساخت‌های گردشگری را دربر می‌گیرد. این کمپین به عنوان نخستین موضوع مسئله سرویس‌های بهداشتی عمومی را مد نظر قرار داده است. معضلی که گریبانگیر گردشگر ایرانی و غیرایرانی است و مستلزم توجه مسئولان و البته مردم است.

«یک میلیون چراغ سبز» دیگر کمپینی است که در راستای جوسازی بعضی رسانه‌های خارجی مبنی بر ایران‌هراسی به راه افتاده است. طی آن احساس و برداشت گردشگر خارجی هنگام خروج از ایران ثبت شده و با هر ضبط مثبت یک چراغ سبز روشن خواهد شد.

علاوه بر این تألیف دو کتاب نیز در نظر گرفته شده است. در کتاب‌های «رکوردهای گردشگری ایران» به آنچه ایران را متمایز می‌سازد پرداخته می‌شود. در «مهمان نوازی ایرانی» نیز آنچه ایرانیان بدان می‌نازند و مشهورند، گردآوری و مستند شده و از شکل شفاهی خارج می‌شود.خدمات دیار آشنا

 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا
 • خدمات دیار آشنا

جشنواره گشتانه با 100000000 ریال جایزه

افتخارات دیار آشنا

 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 • افتخارات دیار آشنا
 

مراكز گردشكري منتخب ايران

 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران
 • مراكز گردشكري منتخب ايران

باشگاه ديار آشنا